روش‌های جدید بازاریابی و مارکتینگ برای پزشکان

در تمام کارها و خدماتی که امروزه در سراسر دنیا در حال ارائه داده شدن است، بازاریابی صورت می‌گیرد. حوزه پزشکی نیز یکی از کارهایی است که باید برای آن بازاریابی به معنی معرفی خدمات برای بیماران جستوجوگر و دادن گزینه برای انتخاب آن‌ها، صورت بگیرد. ما امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که اینترنت حرف اول را می‌زند و بسیاری از کارها را برای ما آسان‌تر کرده‌است. بنابراین بهتر است که با زمانه هم قدم شویم و با به روزترین شیوه‌های بازاریابی هم قدم شویم.

نقش وبسایت‌های اینترنتی در بازاریابی پزشکان

بنابر تحقیقاتی که در سال‌های اخیر انجام شده‌است، بیماران مانند قدیم در قدم اول به پزشک مراجعه نمی‌کنند و پس از مراجعه به پزشک نیز به تمام صحبت‌های پزشک اعتماد نمی‌کند. هنگامی که متوجه نشانه‌هایی از بیماری در خود شدند، در گام اول مشکل خود را در موتور جستوجوگر گوگل سرچ و درباره آن مطالعه می‌کنند، در اینترنت دنبال پزشکی حاذق می‌گردند و سپس به پزشک مراجعه کرده و درباره بیماری خود با پزشک تبادل نظر می‌کنند. بنابراین داشتن یک وبسایت غنی از نظر اطلاعات پزشکی برای پزشک یکی از راه‌های بازاریابی اینترنتی خواهد بود. جایی که بیمار در آن از علت بیماری، راه‌های درمان نوشته شده باشد و به او پزشکی ماهر معرفی کند.

استفاده از برنامه و اپلیکیشن‌های موبایل برای پزشکان و بیماران

همانطور که در نوشته‌های بالا اشاره کردیم، ما در دنیایی که اینترنت حرف اول را در آن می‌زند و همه به دنبال راحت‌تر کردن زندگی خود هستند، زندگی می‌کنیم. در چنین دنیایی همه کسب و کارها به دنبال آسان کردن شیوه ارائه خدمات و کالاهای خود هستند. فروشگاه‌های اینترنتی، آموزشگاه‌های مجازی، اپلیکیشن و برنامه‌های فروش کالا و خدمات که همه ما چند نمونه از آن‌ها را در گوشی موبایل خود داریم و روزانه مورد استفاده‌شان قرار می‌دهیم، اثبات این ماجرا هستند. پزشکان نیز برای سهولت در نوبت دهی و ارتباط با بیماران خود و همچنین توسعه کسب و کار خود می‌توانند در برنامه‌هایی که برای آن‌ها طراحی شده ثبت نام کنند و علاوه بر شیوه سنتی، در شیوه‌های مدرن نیز شرکت کنند. سهولت استفاده از این برنامه‌های موبایل برای بیماران، باعث جذب آن‌ها می‌شود.

شناخته شدن پزشک بیمارستان و کلینیک‌ها

در عصر ارتباطات کمتر کسی به اعتبار کلامی برای انتخاب پزشک و کلینیک بسنده می‌کند؛ اما با ثبت نام و ایجاد پروفایل تخصصی در نرم افزار مدیریت مطب طبینجا علاوه براین که با فاکتور گرفتن از مدت زمان تعیین وقت حضوری در زمان صرفه جویی می‌کنید و به کاهش هزینه‌های بردینگ می‌پردازید، به راحتی می‌توانید بین افراد و بیماران جویای پزشک معرفی شوید و افراد می‌توانند به راحتی تخصص شما، مقالات، مطالب، عکس‌ها و یا ویدئوهایی که شما مایلید با دیگران به اشتراک بگذارید را مشاهده کنند. همچنین برای تبلیغات پزشک نیز نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف به آژانس‌های تلیغاتی نخواهید داشت.

افزایش مراجعان پزشک و تسریع پذیرش بیمار

قرار گرفتن پزشکان در مجموعه‌های همچون بیمارستان و کلینیک، قدرت مدیریت را از آن‌ها سلب می‌کند و در عوض قدرت‌های دیگری به آن‌ها می‌دهد. بیماران زیادی با بیمارستان و کلینیک‌ها در ارتباط هستند و به سبب شهرت آن‌ها، نام پزشکان نیز بیشتر شنیده می‌شود و در نتیجه مراجعین بیشتری خواهند داشت. فعالیت مفید پزشکان در چنین محیط‌هایی می‌تواند باعث شهرتشان شود.