اندولیفت چیست؟

0
326
اندولیفت صورت

اندولیفت یک روش لیزر سرپایی با حداقل تهاجم است که به جهت زیبایی و جوان‌سازی استفاده می‌شود. اندولیفت یک درمان بدون ایجاد برش و تزریق داروی بیهوشی است. همچنین بعد از اندولیفت اسکار به وجود نمیاید و بدون درد است و به تقویت ساختار پوست و کاهش شلی پوست کمک می‌کند. ادولیفت، نتیجه پیشرفته‌ترین تحقیقات تکنولوژیکی و پزشکی است. در ادامه این مقاله از سایت نوبت دهی پزشکی طبینجا به توضیحاتی در مورد این روش لیفت صورت می‌پردازیم.

کاربرد اندولیفت چیست؟

درمان اندولیفت به کمک فیبرهای میکرو نوری یکبار مصرف خاص، مانند مو انجام می‌شود که به راحتی در زیر پوست به هیپودرم سطحی وارد می‌شود. در واقع اندولیفت به ترویج سفت شدن پوست کمک می‌کند. درمان با اندولیفت اهداف متعددی دارد که یکی از آن‌ها بازسازی لایه‌های عمقی و سطحی پوست است. اندولیفت با تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی بیش از حد، درمان پوست را حاصل می‌کند. 

چه نواحی را می‌توان با اندولیفت درمان کرد؟

اندولیفت کل صورت را بازسازی می‌کند. افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی در یک سوم پایینی صورت و گردن را اصلاح می‌کند. گرمای ناشی از لیزر، چربی را که از سوراخ‌های ورودی میکروسکوپی در ناحیه تحت درمان می‌ریزد، ذوب می‌کند و به طور همزمان باعث جمع شدن فوری پوست می‌شود. علاوه بر این، با توجه به نتایجی که می‌توانید به دست آورید، چندین ناحیه قابل درمان هستند: زانوها، ناحیه پری ران، قسمت داخلی ران و مچ پا.

اندولیفت یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که از فیبر لیزری برای درمان علائم مختلف پیری در ناحیه پایین صورت و گردن استفاده می‌کند. عمدتاً برای سفت کردن و بلند کردن پوست گونه‌ها، مچ پا و گردن، کاهش چین و چروک، افتادگی پوست و چانه مضاعف استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند کانتور و خط فک و خنده را بهبود ببخشد.

همچنین از اندولیفت می‌توان برای درمان علائم سلولیت در ناحیه باسن و ران با استفاده از انرژی نور لیزر برای آزادسازی پوست از بافت زیرین برای بهبود ظاهر سلولیت استفاده کرد. اندولیفت یک درمان همه کاره است که می‌تواند برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بیمار تجویز شود. این برای افرادی مناسب است که می‌خواهند ظاهری جوان‌تر داشته باشند بدون اینکه تحت عمل جراحی قرار بگیرند یا دوران نقاهت قابل توجهی را تجربه کنند.

لیفت صورت با اندولیفت

پیشنهاد مطالعه: بهترین جراح لیفت صورت |  بهترین دکتر لیفت صورت با نخ

مدت زمان اندولیفت چقدر است؟

بستگی به این دارد که چند قسمت از صورت یا بدن درمان می‌شود. با این حال، فقط برای یک قسمت از صورت از نیم ساعت تا 5 دقیقه طول می‌کشد. این روش نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و هیچ نوع دردی ایجاد نمی‌کند. نیازی به زمان ریکاوری نیست، بنابراین می‌توان در عرض چند ساعت به فعالیت‌های عادی بازگشت.

نتیجه اندولیفت تا چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟ 

مانند تمامی روش‌ها در تمام زمینه‌های پزشکی، در پزشکی زیبایی نیز پاسخ و مدت اثر بستگی به وضعیت هر بیمار دارد و اگر پزشک لازم بداند می‌تواند اندولیفت را برای فرد تکرار کند.

مزایای اندولیفت نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست چیست؟

  • کم تهاجمی است.
  • فقط در یک جلسه درمان انجام می‌شود.
  • اندولیفت درمانی ایمن است.
  • دوران نقاهت ندارد و اگر داشته باشد بسیار کوتاه مدت است.
  • بدون بیهوشی است، اما ممکن است در صورت نیاز مقدار کمی بی حس کننده استفاده شود. 
  • هیچ برشی ایجاد نمی‌شود، به همین دلیل زمان مراقبت‌های بعد از لیفت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و هیچ جای زخمی وجود ندارد. اکثر بیماران می‌توانند در عرض چند ساعت فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.
  • در حین عمل اندولیفت و بعد از عمل خونریزی و ورم وجود ندارد.
  • هزینه اندولیفت نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت مقرون به صرفه‌تر است.
  • همزمان با اندولیفت می‌توان درمان ترکیبی با صلاحدید پزشک انجام داد.

اندولیفت چیست

مطالعه کنید: لیفت صورت با لیزر

قیمت لیفت صورت با اندولیف چقدر است؟

لیفت صورت با جراحی سنتی بسیار هزینه‌بر است، البته بسته به وسعت ناحیه مورد نظر، سختی جراحی و کیفیت بافت‌ها هزینه جراحی متفاوت است. لیفت صورت با اندولیفت بسیار کم‌هزینه است اما باز هم بستگی به پزشک و شرایط جسمی مراجعه‎‌کننده دارد.

چند روز بعد از اندولیفت، نتیجه را می‌توان مشاهده کرد؟ 

نتیجه اندولیفت بلافاصله قابل مشاهده هست و تغییرات تا چند ماه ادامه پیدا می‌کند، زیرا کلاژن اضافی در لایه‌های عمیق پوست ساخته می‌شود. بهترین زمان برای دیدن نتایج اندولیفت، 6 ماه بعد از عمل است. اما مانند تمام روش‌های پزشکی زیبایی، پاسخ و مدت اثر بستگی به هر بیمار دارد.

تعداد جلسات درمان با اندولیفت

لیفت صورت با اندولیفت فقط در یک جلسه انجام می‌شود. اما در صورت صلاحدید پزشک می‌توان آن را  برای بار دوم در طی یک سال تکرار کرد. همه نتیجه حاصل شده از درمان به شرایط پزشکی قبلی هر بیمار بستگی دارد. مثل؛ سن، وضعیت سلامتی، جنسیت و… همه این‌ها می‌تواند بر نتیجه و میزان موفقیت یک روش پزشکی تأثیر بگذارد و این در درمان‌های زیبایی نیز همین‌طور است.

عوارض لیفت صورت با اندولیفت

در ابتدا، بعد از اندولیفت ممکن است مقداری سوزش، تورم و قرمزی اولیه در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد، اما این علائم به مرور زمان کاهش می‌یابد.

یک درمان ایمن و موثر

ایمنی بیمار، اولویت هر پزشک و مرکز پزشکی است. در نتیجه تمامی پزشکان، برای اطمینان از حداکثر استانداردهای مراقبت از بیمار تلاش می‌کنند. همه بیماران قبل از انجام اندولیفت احتیاج به یک مشاوره کامل دارند. برای تمامی بیماران ضروری است که بتوانند قبل از تصمیم‌گیری انتظارات خود را با پزشک معالج در میان بگذارند.  

سوالات متداول در مورد اندولیفت صورت

چه کسی می‌تواند درمان اندولیفت را انجام دهند؟

این روش برای بیمارانی در اواسط 30 سالگی تا اوایل 50 سالگی هستنئ که شلی پوست خفیف تا متوسط دارند، ایده‌آل است. اما بهتر است در طی مشاوره با جراح خود، در مورد نگرانی‌های شلی پوست خود و اینکه آیا اندولیفت بهترین گزینه درمانی برای شما است یا خیر، صحبت کنید. اگر باردار هستید یا در حال شیردهی هستید، برای درمان اندولیفت مناسب نخواهید بود و باید منتظر باشید تا دوره شیردهی شما به پایان برسد.

ریکاوری بعد از اندولیفت چقدر است؟

درمان اندولیفت نیازی به زمان نقاهت ندارد و امکان بازگشت به فعالیت‌های عادی در عرض چند ساعت وجود دارد.

آیا قبل از اندولیفت باید کار خاصی انجام داد؟

از آنجایی که روش اندولیفت به بیهوشی و برش یا بخیه نیاز ندارد، بیماران نیازی به پیروی از هیچ رژیمی قبل از درمان ندارند.

آیا می‌توانم اندولیفت را روی پاهایم انجام دهم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، قسمت‌های مختلف ساق از جمله گلوتئوس، زانو، قسمت داخلی ران، مچ پا همه قسمت‌هایی از بدن هستند که می‌توانند از درمان اندولیفت بهره ببرند.

عوارض جانبی اندولیفت چیست؟

اندولیفت شامل حداقل درد و زمان بهبودی است. بعد از عمل اندولیفت ممکن است مقداری تورم وجود داشته باشد که معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان برطرف می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید