لیفت اندوتاین | لیفت صورت با اندوتاین

0
754
لیفت اندوتاین صورت

این جراحی زیبایی می‌تواند چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم را سفت کند. این تکنیک انقلابی، ظاهری جوان‌تر را به پوست پیشانی، پلک‌های بالایی و ابروهای شما باز می‌گرداند و ظاهری صاف، شاداب و جوان به جا می‌گذارد. لیفت ابرو به روش اندوتاین سال‌ها دوام می‌آورد. در ادامه این مقاله از سایت نوبت دهی پزشکی طبینجا تمام مواردی که در مورد لیفت اندوتاین صورت باید بدانید را برای شما بیان کرده‌ایم.

لیفت اندوتاین صورت چیست؟

در گذشته لیفت ابرو یا لیفت پیشانی نیاز به یک برش بسیار طولانی در امتداد خط مو داشت. پیشرفت علم پزشکی این امکان را برای جراحان پلاستیک فراهم کرده است که در چندین روش مختلف کم تهاجم بتوانند لیفت ابرو را انجام دهند. بسته به میزان پیری پوست و نتیجه‌ای که هر فرد مراجعه‌کننده می‌خواهد، جراح پلاستیک روش ایده‌آل‌ترین روش لیفت را به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد.

یکی از موثرترین جراحی‌ها از طریق برش برای رفع افتادگی ابروها، پیشانی، پلک فوقانی، قسمت میانی صورت مثل گونه‌ها، چانه و گردن، استفاده از سیستم اندوتاین است. اندوتاین در انواع روش‌های لیفت صورت از جمله لیفت ابرو، لیفت وسط صورت و لیفت گردن استفاده می‌شود. اکثر جراحان زیبایی به دلیل عوارض ناشی از برش‌های بزرگ در روش‌های اولیه لیفت صورت از انجام دادن آن کناره‌گیری کردند.

اما با ابداع روش جدید اندوتاین، نتایج خوبی از لیفت صورت حاصل شد که رضایت جراحان و بیماران را به همراه داشت. این روش در بین بیماران و جراحان به طور یکسان مطلوب است زیرا کم تهاجمی است و به زمان بهبودی کمی نیاز دارد. همچنین می‌توانید مقاله مینی لیفت صورت را مطالعه کنید.

لیفت صورت با اندوتاین

پیشنهاد مطالعه: بهترین جراح لیفت صورت 

لیفت اندوتاین به چه شکل انجام می‌شود؟

لیفت اندوتاین را برای استفاده در لیفت ابرو و پیشانی به کار می‌برند. جراح پلاستیک دو برش کوچک در خط مو ایجاد می‌کند. استفاده از اندوتاین مستلزم بریدن پوست سر و کشیدن بافت است. اندوتاین‌ها دستگاه‌های تثبیت کننده بافت نرم هستند که برای نگه داشتن ایمن عضلات و بافت‌ها به کار می‌روند.

اندوتاین یک سیستم توسعه یافته در جهان است که از ایمپلنت‌های قابل جذب فوق‌العاده نرم استفاده می‌کند، این ایمپلنت‌ها در زیر پوست قرار می‌گیرند تا بافت‌های نرم را در موقعیت لیفت مورد نظر نگه دارند. پس از عمل، ساختارهای فیبری در هیپودرم شروع به شکل‌گیری می‌کنند. آن‌ها بافت را در جای خود محکم می‌کنند و حتی پس از جذب کامل ایمپلنت باقی می‌مانند. لیفت صورت با اندوتاین حدودا دو ساعت زمان می‌برد. 

انواع اندوتاین‌های مورد استفاده در لیفت صورت:

 1. اندوتاین پیشانی:

 این نوع اندوتاین ابروها را بلند می‌کند، خطوط اخم را از بین می‌برد و می‌تواند چین و چروک‌های پیشانی را از بین ببرد. محل برش این نوع لیفت بالای پیشانی و در خط رویش مو است.

 • اندوتاین ترانسبلف:

بلند کننده و تثبیت کننده ابروها و پلک ها هستند. این نوع لیفت با هدف از بین بردن پوست اضافی پلک بالا و لیفت ابرو انجام می‌شود و مناسب افرادی است که چین و چروک پیشانی یا خط اخم ندارند. در این نوع لیفت اندوتاین از برش بلفاروپلاستی پلک بالا برای دسترسی و لیفت ابرو استفاده می‌شود.

 • اندوتاین وسط صورت:

 قسمت میانی صورت شامل گونه‌ها است. یکی از مزایای این روش لیفت برای قسمت میانی صورت، به حداقل رساندن میزان آسیب، بریدگی و بخیه است. اندوتاین جذبی باعث می‌شود که گونه‌های افتاده و قسمت میانی صورت به راحتی لیفت شوند.

 • اندوتاین روبان:

برای لیفت گردن و لیفت چانه به کار می‌رود. اندوتاین روبان برای لیفت گردن یک روش کم تهاجمی است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است. در این روش نوار اندوتاین به سرعت و به راحتی برای لیفت گردن و قسمت پایین صورت از طریق برش های کوچک زیر پوست قرار می‌گیرد. زاویه اندوتین و میزان لیفت با توجه به نیاز بیمار تنظیم می‌شود.

اندوتاین صورت

پیشنهاد مطالعه: بهترین دکتر لیفت صورت با نخ 

لیفت اندوتاین را در چه سنی می‌توان انجام داد؟

لیفت ENDOTINE برای افرادی است که معمولا زیر 45 سال سن دارند و تغییرات مرتبط با افزایش سن در صورت آن‌ها دیده می‌شود.

نتیجه لیفت صورت اندوتاین چقدر دوام دارد؟

لیفت اندوتاین یک روش جوانسازی دائمی است اما حقیقت این است که روند پیری را متوقف نمی‌کند. این لیفت می‌تواند صورت فرد را به 10 سال قبل بازگرداند. با این حال، مهم است بدانید که می‌تواند برای حفظ جوانی، سبک زندگی سالم نسبت به سایر درمان‌های غیرجراحی و مراقبت از پوست مفید باشد. تغییرات حاصل از لیقت صورت با اندوتاین 7 الی 12 سال باقی می‌ماند.

عوارض لیفت صورت با اندوتاین

هر زمان که برشی به عنوان بخشی از یک روش جراحی (چه تهاجمی و چه کم تهاجم) ایجاد شود، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. این خطرات کم هستند اما نمی‌توان آن‌ها را کاملاً نادیده گرفت و ممکن است شامل درد، زخم نامطلوب و عفونت باشد. پس از لیفت صورت اندوتاین، انتظار می‌رود مقداری تورم و کبودی خفیف رخ دهد. تورم یا کبودی بیش از حد بسیار نادر است. عفونت به دنبال لیفت اندوتاین نیز نادر است، به همین دلیل است که به منظور احتیاط بیشتر یک دوره کوتاه آنتی بیوتیک برای شما تجویز می‌شود.

بی حس بودن صورت تا 4 الی 6 هفته بعد از جراحی طبیعی است که به مرور زمان بهبود پیدا می‌کند. آلرژی خفیف در نواحی تحت درمان انتظار می‌رود و پس از 10 تا 12 هفته تا جذب ایمپلنت برطرف می‌شود. اما ضعف عصب صورت نادر است و در صورت داشتن ضعف، طی 4 تا 6 هفته برطرف می‌شود. نگرانی بابت جای زخم و اسکار وجود ندارد چون برش‌ها در جایی ایجاد می‌شوند که کمتر قابل مشاهده هستند.

آیا می‌توان نتیجه حاصل از لیفت اندوتاین را تغییر داد؟

اکثر بیماران از نتایج لیفت اندوتاین خود خوشحال هستند و رضایت دارند. اما اگر بعد از عمل خود از ظاهر جدید خود راضی نبودید، بعد از گذشت شش ماه مجددا می‌توانید تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنید.

اندوتاین لیفت

پیشنهاد مطالعه: بهترین دکتر لیفت شقیقه و پیشانی | لیفت چشم گربه ای

فواید لیفت صورت اندوتاین

 • به دلیل برش‌های کوچک، این روش نسبت به روش‌های دیگر تهاجمی کمتری دارد.
 • در این جراحی بیمار حداقل اسکار و زمان بهبودی کمتری خواهد داشت.
 • میزان بی حسی پوست حداقل و موقتی است.
 • بیماران معمولا احساس خارش و درد کمتری می‌کنند
 • تورم، کبودی و ریزش مو کمتر است
 • به اعصاب و رگ‌های سر و صورت و گردن آسیبی وارد نمی‌شود.
 • در ادامه نیازی به بوتاکس و تزریق ژل وجود ندارد.
 • بیماران در نهایت می‌توانند در عرض 1-2 هفته پس از جراحی به زندگی عادی خود ادامه دهند. در برخی موارد، بیماران در عرض 3-4 روز به سر کار باز می‌گردند.

معایب لیفت صورت اندوتاین

معایب روش لیفت اندوتاین این است که کاشت اندوتاین از طریق پوست احساس می‌شود و کمی گران‌تر از روش‌های دیگر است. تا زمانی که بدن به طور طبیعی دستگاه را جذب کند، حساسیت در ناحیه تحت درمان نیز ممکن است افزایش داشته باشد.

مراقبت‌های لازم قبل از لیفت صورت با اندوتاین

 • بسته به تصمیم پزشک معالج شما ممکن از عمل لیفت شما با بیهوشی انجام شود، بنابراین بهتر است 6 الی 8 ساعت قبل از عمل معده خود را خالی نگه دارید. 
 • از مصرف دخانیات و داروهای رقیق‌کننده خود چند روز قبل از عمل خودداری کنید.

مراقبت‌‌های لازم بعد از لیفت صورت با اندوتاین

 • بعد از عمل نتایج حاصل از جراحی خود را با دیگران مقایسه نکنید.
 • برای رفع کبودی و التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا 14 روز بعد از عمل از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

سوالات متداول در مورد لیفت اندوتاین صورت

پوست من باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوانم داوطلب لیفت اندوتاین شوم؟

افرادی که به دنبال جوانسازی قابل توجه صورت بدون یک روش جراحی کامل هستند، می‌توانند داوطلب لیفت اندوتاین شوند. لیفت اندوتاین برای افرادی که مبتلا به شلی خفیف تا متوسط پیشانی و افتادگی پلک هستند ایده‌آل است اما افرادی که دارای چین و چروک‌های عمیق و افتادگی قابل توجهی هستند ممکن است جراحی لیفت صورت، پلک و ابرو نتیجه بهتری برای آن‌ها به همراه داشته باشد.

آیا می‌توانم همزمان با لیفت اندوتاین چند تغییرات زیبایی دیگر هم انجام دهم؟

بله، درمان‌های کم تهاجمی صورت را می‌توان همزمان با لیپوساکشن گردن یا لیفت گردن برای بهبود زیبایی بیشتر صورت ترکیب کرد.

هزینه لیفت اندوتاین چقدر است؟

هزینه لیفت اندوتاین بسته به اهداف زیبایی و میزان پیری صورت شما می‌تواند متفاوت باشد.

چه روش جایگزینی برای لیفت صورت اندوتاین وجود دارد؟

می‌توان از بوتاکس به جای لیفت صورت اندوتاین استفاده کرد اما تاثیر بوتاکس نسبت به اندوتاین کوتاه مدت است.

5/5 - (25 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید