کربوکسی تراپی

0
224
کربوکسی تراپی

آیا شما هم دنبال یافتن بهترین روش‌های جوانسازی پوست هستید؟ در عصر حاضر، اسامی مختلفی از تکنیک‌های زیبایی پوست شنیده می‌شود. یکی از روش های جوانسازی پوست و تاثیرگذار در بهبود و درمان پوست، کربوکسی تراپی است. این روش علاوه بر کاهش سلولیت، می‌تواند در بهبود تیرگی زیر چشم نیز موثر باشد. کربوکسی‌تراپی با افزایش جریان خون زیر پوست به کشسانی ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. این روش توسط متخصصان زیبایی در قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود.

در صورت تمایل به انجام کربوکسی‌تراپی و بهبود و ترمیم پوست، بهتر است قبل از هر اقدامی مشاوره پزشک متخصص پوست مو و زیبایی را دریافت کنید. این متخصص می‌تواند در مورد مناسب بودن این روش و نحوه درمان، شما را راهنمایی کند. در ادامه، شما با کربوکسی‌تراپی آشنا خواهید شد و اطلاعاتی درباره مزایا، عوارض، خطرات و قیمت این روش زیبایی به دست می‌آورید. با ما همراه باشید تا همه چیز را بررسی کنیم. همچنین برای دریافت مشاوره می‌توانید با دکتر آنلاین در طبینجا ویزیت شوید.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی‌تراپی درمانی است که برای بهبود سلولیت، تیرگی زیر چشم، تقویت کلاژن و تخریب رسوبات چربی استفاده می‌شود. این روش با بازیابی و بهبود حالت گردش خون در پوست و پلک، بر روی تیرگی‌ها و لکه‌های تیره دور چشم تأثیر مثبتی دارد. همچنین، برخی پزشکان از این روش برای درمان اختلالات نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از ضعف گردش خون استفاده می‌کنند.

از آنجا که درمان با دی‌اکسید کربن به روش‌های تهاجمی و خطرناک‌تر نظیر لیپوساکشن ترجیح داده می‌شود، برای کاهش چربی و سلولیت، استفاده از این روش کارآمد است. در این روش، دی‌اکسید کربنِ پزشکی به پوست تزریق و باعث حذف فعالیت چربی محلی و بهبود وضعیت پوست می‌شود.

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چه کاربردی دارد و برای کدام نواحی استفاده می‌شود؟

استفاده‌های متعدد کربوکسی‌تراپی در علم پزشکی به طور قابل انکاری حائز اهمیت است. درمان با کربن دی‌اکسید در بهبود و درمان قسمت‌های مختلف بدن از جمله پلک‌ها، صورت، گردن، دست‌ها، شکم، باسن، پاها و مو نقش مهمی ایفا می‌کند. بطور مثال، در درمان‌های زیبایی، کاربردهای این فرآیند عبارتند از:

  1. تقویت انعطاف‌پذیری و درمان افتادگی و شلی پوست.
  2. کمک به جوان سازی پوست و کاهش آثار پیری.
  3. کاهش تیرگی دور چشم و چروک اطراف آن.
  4. کاهش چین و چروک‌های صورت.
  5. ترمیم و تقویت تولید کلاژن در پوست.
  6. کاهش خطوط و چروک ریز صورت.
  7. بهبود وضعیت عمومی پوست.
  8. درمان و رفع ناهمواری‌های پوست.
  9. تحریک تولید کلاژن در پوست.
  10. بهبود مؤثر جای زخم و اسکار ناشی از آکنه.

تمام عمل‌های زیبایی باید در سنین بالای ۱۸ سال انجام شود. آسیب‌های ناشی از تابش نور خورشید در این سنین تاثیرات منفی بیشتری را در پی دارند. پس از ۳۰ سالگی، خطوط پنجه‌کلاغی و پف زیر چشم شکل گرفته و باید این نشانه‌های پیری را درمان کنیم.

استفاده از روش‌های غیرتهاجمی مثل درمان با دی‌اکسید کربن در سنین بالای ۳۰ سال، می‌تواند فرایند پیری را تغییر دهد. افرادی که با تیرگی زیر چشم مواجه هستند، می‌توانند بر اساس توصیه پزشکان زیبایی، از سن ۱۸ سال به بالا، این روش را انجام دهند.

کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که در نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. این روش براساس قسمتی که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت عمل می‌کند، اما به طور کلی مکانیسم آن یکسان است. در این روش، گاز دی‌اکسید کربن از یک مخزن به تنظیم‌کننده جریان متصل می‌شود و پزشک مقدار جریان گاز را تنظیم می‌کند.

گاز از طریق تنظیم‌کننده جریان وارد یک لوله استریل می‌شود، در انتهای آن یک فیلتر قرار دارد که هر نوع ناخالصی قبل از ورود به بدن را جدا می‌کند. سپس گاز به یک سوزن بسیار ریز می‌رسد که پزشک آن را زیر پوست تزریق می‌کند.

این روش بدون درد است، اما برخی از پزشکان ممکن است قبل از تزریق از کرم بی‌حسی استفاده کنند. بعد از انجام کربوکسی‌تراپی، برخی از افراد احساس عجیبی می‌کنند.

درمان با دی‌اکسید کربن حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و باعث افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر می‌شود. تزریق دی‌اکسید کربن باعث بهبود خونرسانی و افزایش استحکام پوست می‌شود. در مورد ناحیه زیر چشم، رنگدانه‌ها روشن می‌شوند و پوست سالم‌تر و روشن‌تر به نظر می‌رسد.

اقدامات قبل از کربوکسی تراپی

قبل از انجام کربوکسی‌تراپی، نیازی به مراقبت و رعایت موارد خاصی ندارید. اما حتما قبل از شروع درمان، مشاوره از متخصص پوست، مو و زیبایی بگیرید. پس از بررسی ناحیه درمانی، تعداد جلسات لازم را از پزشک بپرسید.

معمولا درمان با دی‌اکسید کربن روی صورت، ۴ تا ۶ جلسه انجام می‌شود و هر ۲ تا ۴ هفته تکرار می‌شود. همچنین از پزشک در مورد تمدید درمان سوال کنید. معمولا درمان با دی‌اکسید کربن هر ۶ تا ۸ ماه تمدید می‌شود.

کربوکسی تراپی صورت

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی؟

افرادی که از کربوکسی تراپی برای کاهش چربی و درمان سلولیت استفاده می‌کنند، نباید تا حداقل ۲۴ ساعت پس از جلسه وارد آب شوند. این شامل شنا و استفاده از وان حمام می‌شود. بعد از انجام این روش، ممکن است حس خارشی در محل تحت درمان احساس شود که تقریباً پس از ۵ دقیقه برطرف می‌شود.

مناطق تحت درمان به مدت ۲۴ ساعت بعد از جلسه گرم و ملتهب هستند. این به دلیل آغاز عملکرد گاز دی‌اکسید کربن و افزایش گردش خون در این مناطق است. با این حال، شما می‌توانید بعد از کربوکسی‌تراپی به راحتی کارهای روزمره خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید. همچنین، بعد از تزریق، از استفاده از کرم‌ها و محصولات آرایشی و بهداشتی خودداری کنید و قبل از استفاده از پزشک خود مشورت بگیرید.

کربوکسی تراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟

روش‌های زیبایی غیر تهاجمی ممکن است مدت زمان کوتاهی داشته باشند و نیاز به تمدید دوره‌ای داشته باشند. به طور معمول، کربوکسی‌تراپی هر شش تا هشت ماه باید مورد تمدید قرار بگیرد تا نتایج آن به طور مداوم برقرار بماند.

نتایج درمانی کربوکسی تراپی تا چه زمانی ماندگاری دارد؟

تعداد جلسات درمان با دی‌اکسید کربن معمولا بین ۴ تا ۶ جلسه است. اما در برخی موارد، به ویژه با توجه به ناحیه تزریق، ممکن است تا ۱۰ جلسه نیاز باشد. در هر صورت، پزشک بر اساس مکان درمان و انتظارات شما در جلسه مشاوره تعداد جلسات را تعیین خواهد کرد.

سخن پایانی

تحت تأثیر عوامل مختلف، مانند افزایش سن یا عوامل ژنتیکی، طراوت و جوانی پوست افراد کاهش می‌یابد. این موضوع ممکن است باعث احساس نارضایتی شود و افراد را به استفاده از روش‌های درمانی ترغیب کند.

داشتن پوست سالم یک نشانه از جوانی و شادابی است که اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین افراد مختلف روش‌های متعددی را برای بهبود و پیشگیری از مشکلات پوستی امتحان می‌کنند. یکی از این روش‌ها کربوکسی تراپی است که در این مقاله به طور کامل با آن آشنا شدید. اگر سوالی مازاد بر موارد گفته شده داشتید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به سوالات شما پاسخ دهند.

5/5 - (5 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید