مدلینگ صورت

0
223
مدلینگ صورت

زاویه‌دار شدن صورت امروزه به یکی از معیارهای زیبایی در جهان تبدیل شده است. به طوری که زیبایی افرادی که دارای زوایای صورت هستند همیشه مورد توجه دیگر افراد قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که افرادی که زوایای صورت ندارند به دنبال فرم دادن به صورت خود هستند. البته این جراحی تنها در چند سال اخیر محبوبیت پیدا کرده است و پیش از این چندان مورد توجه نبود. 

امروزه روش‌های زیبایی مانند مدل‌سازی صورت علاوه بر خانم‌ها در پسران بسیار رواج یافته است. فرم دادن به صورت علاوه بر زاویه‌دهی به صورت و چانه، باعث شادابی و زیبایی پوست نیز می‌شود. زاویه صورت را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله از سایت طبینجا به معرفی مزایا و معایب آن‌ها می‌پردازیم، در ادامه مقاله همراه باشید.

چرا باید به مدلینگ صورت فکر کنیم؟

همانطور که گفتیم گرایش به زیبایی در همه انسان‌ها وجود دارد و ظاهر بهتر باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود. برای همه افراد از جمله خانم‌ها بسیار مهم است که همیشه زیباتر و بهتر به نظر برسند. از طرفی وجود هر گونه نقص در چهره باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود. به همین دلیل، روش‌های زیبایی که روی صورت انجام می‌شود، همیشه در بین خانم‌ها و به تازگی در آقایان، محبوبیت خاصی داشته است.

البته زاویه‌سازی صورت با ورزش نیز در مواردی امکان‌پذیر است و تاثیر چشمگیری هم دارد. علاوه بر زاویه سازی صورت لیفت چشم و ابرو با یک سری ورزش و ماساژ نیز امکان پذیر است. مقاله ورزش موثر در لیفت چشم و ابرو را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر از سایز چانه خود راضی نیستید و یا احساس می‌کنید که فک شما متقارن نیست، می‌توانید با مراجعه به جراح متخصص فک و صورت، عیوب صورت خود را با فرآیند مدلینگ و زاویه سازی اصلاح کنید. همچنین امکان مدلینگ صورت با تزریق چربی، فیلر و نخ امکان‌پذیر است.

مدلینگ صورت با تزریق

برای مدلینگ صورت به چه کسی مراجعه کنم؟

در واقع مدل‌سازی صورت یکی از روش‌های زیبایی برای رفع ایرادات چانه و تغییر فرم صورت است که توسط متخصصین زیبایی انجام‌ می‌شود. به طور کلی بهتر است با تحقیق زیاد به یک پزشک متخصص اعتماد و مراجعه کنید تا مشکل فک شما دقیق‌تر و علمی‌تر بررسی شود. می‌توانید با متخصصین زیبایی طبینجا مشاوره آنلاین داشته باشید.

معایب زاویه‌سازی صورت

همه روش‌های زیبایی مزایا و معایبی دارند که باید از آن‌ها آگاهی داشت. بعضی از روش‌های فرم‌دهی صورت به صورت موقت انجام می‌شود و پس از مدتی باید دوباره آن را تمدید کرد. همچنین وقتی این کار را انجام می‌دهید باید با عواقب آن روبرو شوید. مواردی مانند درد و تورم در روزهای اول بعد از عمل قابل مشاهده است. در برخی موارد ممکن است عفونت نیز رخ دهد که در این صورت باید سریعا با پزشک متخصص در میان بگذارید. برای اینکه در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید عوارض زاویه ‎‌سازی صورت را مطالعه کنید.

چه کسانی باید مدلینگ صورت انجام دهند؟

زاویه فک برای کسانی مناسب است که می‌خواهند زاویه فک برجسته‌تری داشته باشند. این افراد اغلب هیچ گونه نقص مادرزادی در صورت ندارند و فقط برای زیبایی بیشتر از پروتز زاویه فک استفاده می‌کنند. با این حال، گاهی اوقات برخی از افراد به دلیل نقص‌های مادرزادی یا رشد نامتقارن استخوان، نقص رشد استخوان فک را در یک یا هر دو طرف صورت تجربه می‌کنند. در صورت بروز این اختلال می‌توان از جراحی زاویه‌سازی صورت برای برطرف کردن عدم تقارن استفاده کرد.

برای انجام زاویه‌دهی فک و صورت (Face modeling) حالات چهره باید یک سری ویژگی داشته باشد. به عبارت دیگر این روش برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی‌های زیر می‌توانند انتخاب خوبی برای این روش باشند:

 •  افرادی که فک پهن و یا صورت کشیده دارند.
 • افرادی که فک مربعی دارند.
 • افرادی که صورت گرد و یا چانه گرد دارند.
 • افرادی که خط فک زاویه‌دار ندارند.
 • افرادی که از چاقی گونه‌ها رنج می‌برند.
 • افرادی که گونه‌هایشان افتاده یا لاغر است.

قبل و بعد مدلینگ صورت

چه کسانی با جراحی نمی‌توانند زاویه‌سازی صورت را انجام دهند؟

 • افرادی که صورت بسیار لاغر یا بسیار چاق دارند.
 • افرادی که پوست آویزان دارند.
 • افرادی که فک پایینی کوچکی دارند.
 • افرادی با صورت‌های گرد و بیش از حد چاق.
 • کسانی که بینی بسیار کوچکی دارند.
 • افرادی که بینی بزرگ دارند.
 • افراد مبتلا به چاقی گردن.
 • افرادی که قسمت بالایی صورتشان باریک‌تر و کوچکتر از قسمت پایین است.

مدلینگ صورت با فیلر

آیا تا به حال چیزی در مورد مدلینگ صورت با تزریق فیلر شنیده‌اید؟ این یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌ها برای زاویه‌سازی صورت بدون جراحی است. البته زاویه‌سازی صورت و مدل‌سازی صورت با تزریق فیلر یک کار تخصصی است که مهارت بالایی می‌طلبد و خوشبختانه بهترین پزشکان زیبایی در ایران حضور دارند. پیشنهاد می‌شود مقاله عوارض تزریق ژل صورت را مطالعه کنید.

زاویه سازی صورت با جراحی کاشت فک

امروزه افزایش زاویه فک و مدل چشم روباهی و چشم گربه‌ای از جمله معیارهای زیبایی صورت است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مدل‌ها و طراحان مد و همچنین دست اندرکاران مد و زیبایی قرار گرفته است. فک زاویه‌دار علاوه بر تاثیر بر جذابیت صورت، تاثیر بسزایی در زیبایی ناحیه گردن نیز دارد.

با کمی دقت به چهره مدل‌هایی که در تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردهای تبلیغاتی به معرفی زیورآلات سر و گردن مانند عینک آفتابی، جواهرات و… می‌پردازند، می‌توان فهمید که فک زاویه‌دار جذابیت و تناسب این موارد را بهبود بخشیده است. این امر توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند و به جرات می‌توان گفت که شاید هیچکس نتواند از خیره شدن به چهره این مدل‌های جذاب و زیبا چشم‌ پوشی کند.

فک زاویه‌دار خدادادی است یا ژنتیکی؟

شاید بهترین پاسخ ارائه شده به این سوال این باشد که ایده اصلی صورت استخوانی و فک زاویه‌دار کار انسان نیست و به شکل خدادادی در انسان‌ها وجود داشته است. اما غریزه و میل به زیبایی در انسان باعث شده که به زیبایی‌های طبیعت گرایش پیدا کند. شاید در مورد نسبت طلایی یا عدد فی شنیده باشید. بسیاری بر این باورند که اگر انسان‌ها نیز این نسبت را رعایت کنند، می‌توانند زیبایی‌های اکتسابی ایجاد کنند. با بررسی زیبایی صورت بسیاری از مدل‌ها متوجه می‌شویم که بخشی از این زیبایی‌ها ژنتیکی است.

با این حال، بخش بزرگی از این زیبایی‌ها نیز در دستان هنرمندان جراحان زیبایی است که تکنیک‌ها و نسبت‌های زیبایی صورت را می‌دانند و می‌توانند با استفاده از پروتز، تغییرات استخوانی و تزریق ژل یا چربی، فک‌های تقویت شده با زوایای زیبا ایجاد کنند.

چگونه کاشت پروتز فک داشته باشیم؟

جراحی پروتز زاویه فک اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. پروتز فک با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان توسط جراح در محل مناسب قرار می‌گیرد. از آنجایی که برش جراحی روی پوست صورت یا گردن ایجاد نمی‌شود، هیچ اثری از جراحی دیده نمی‌شود.

اگرچه می‌توان پروتز فک را بدون هیچ بخیه یا پیچی در جایی که زاویه فک ایجاد می‌شود در جای خود رها کرد، اما بهتر است با استفاده از پیچ در جای خود ثابت شود تا از جابه‌جایی احتمالی پروتز جلوگیری شود.

مادلینگ صورت آفایان

روش‌های جایگزین جراحی کاشت فک

علاوه بر استفاده از پروتز فک، می‌توان از تزریق چربی، تزریق ژل و حتی نخ‌های حجم‌دهنده مخصوص مانند نخ‌های لیفت برای برجسته نمودن زاویه فک استفاده کرد. در بین روش‌های ذکر شده، نتایج حاصل از تزریق ژل و استفاده از نخ موقتی بوده و پس از مدتی نیاز به افزایش زاویه فک مجدد است، در حالی که استفاده از تزریق چربی برای بزرگ کردن فک تاثیر بیشتری خواهد داشت. البته استفاده از روش‌های جایگزین پروتز زاویه فک برای افراد بسیار خوش سلیقه و کسانی که می‌خواهند برجستگی زاویه فک قابل توجهی داشته باشند راضی‌کننده نیست و توصیه نمی‌شود.

باید توجه داشته باشیم که پروتز زاویه فک منجر به بیرون زدگی اسکلت استخوانی می شود در حالی که استفاده از روش‌های جایگزین باعث ضخیم شدن بافت نرم روی استخوان می شود. اسکلت بیرون زده کاملا ثابت می‌ماند و با حرکت سر و چرخش گردن به سمت بالا، پایین و اطراف برجستگی و زیبایی خود را حفظ می‌کند، در حالی که بافت نرم روی استخوان می‌تواند در عرض چند میلی متر حرکت کند. 

آیا پروتز عدم تقارن در ناحیه فک یا زاویه فک را اصلاح می‌کند؟

عدم تقارن فک ناشی از رشد نامناسب استخوان فک است و نمی‌توان انتظار داشت که عدم تقارن فک تنها با تغییر زاویه فک اصلاح شود. به طور کلی، ناحیه فک و عدم تقارن زاویه فک نه تنها با استفاده از پروتز اصلاح نمی‌شود، بلکه ممکن است بیشتر نمایان شود زیرا زاویه فک با استفاده از پروتز برجسته‌تر می شود. این ممکن است باعث شود که سایر نقایص و ناهنجاری‌های فک بیشتر نمایان شوند.

جراحی‌های زیبایی عموماً با هدف از بین بردن عیوب صورت انجام می‌شود، در حالی که تمام عناصر صورت با هم هماهنگ می شوند. اصلاح یک ناحیه صورت نباید بر نسبت کلی صورت تأثیر منفی بگذارد.

سوالات متداول مدلینگ صورت

آیا پروتز بعد از کاشت متلاشی می‌شود؟

نه اینطور نیست. پروتزهای مورد استفاده از موادی با بافت استخوان‌مانند ساخته شده و متلاشی نمی‌شوند.

آیا امکان تعویض پروتز وجود دارد؟

بله همینطور است. پروتزهای مورد استفاده قابل تعویض هستند.

آیا از پروتز نصب شده خطر عفونت برای بیماران دارد؟

خیر، احتمال درد و عفونت به دلیل کیفیت بالا و نوع بافت پروتز تقریبا صفر است.

آیا ممکن است پروتز در اثر ضربه خراب شود؟

پروتزهای مورد استفاده از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در اثر ضربه خراب نمی‌شوند.

روش‌های مختلف مادلینگ صورت چیست؟

مادلینگ صورت از طریق تزریق بوتاکس، ژل، چربی، استفاده از نخ و عمل جراحی انجام می‌شود که انتخاب هر یک از این موارد به نظر تخصصی پزشک احتیاج دارد.

در مادلینگ صورت در کدام نواحی تزریق انجام می‌شود؟

در مادلینگ صورت با تزریق روی بینی، فک و چانه زاویه ایجاد می‌کنند.

مراقبت‌های بعد از مادلینگ صورت چیست؟

بعد از مادلینگ صورت بهتر است تا 24 ساعت از خوردن غذاهای چرب و سفت خودداری کنید و از استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کنید.

هزینه مادلینگ صورت چقدر است؟

هزینه مادلینگ صورت با توجه به روشی که شما انتخاب می‌کنید و مرکز زیبایی که مراجعه می‌کنید متفاوت است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید