نحوه صحیح خوابیدن بیماران دیسک کمر

0
19,906
641592.jpeg alt_text
641592.jpeg caption

مطالعه جهانی کمر درد را بعنوان علت اصلی ناتوانی در سراسر جهان عنوان کرده است. آنچه جالب تر از همه است این است که درد کمر اغلب در اثر شرایط جدی پزشکی مانند سرطان یا آرتروز ایجاد نمی شود. درعوض، غالباً در اثر فشار روانی، وضعیت خواب ناخوشایند و سایر عادات سبک زندگی ناشی از استرس یا فشار ایجاد می شود.

سه موقعیت خواب برای کم کردن کمردرد 

1. به یک طرف با بالشی بین زانوها بخوابید

اگر با صاف به پشت دراز کشیدن احساس ناراحتی می کنید، سعی کنید به یک سمت خود دراز بکشید به شانه راست یا چپ خود اجازه دهید تا با تشک در راستای یک طرف بدنتان تماس داشته باشد یک بالش را بین زانوها قرار دهید. اگر بین کمر و تشک شما فاصله وجود دارد، برای راحتی بیشتر از یک بالش کوچک استفاده کنید. چه از یک بالش استفاده کنید و چه از دو عدد، باید در برابر خوابیدن دائمی به یک سمت مقاومت کنید. در غیر اینصورت باعث ایجاد مشکلاتی مانند عدم تعادل عضلات و حتی اسکولیوز می شود.

این موقعیت چگونه کمک می کند؟ خوابیدن به یک سمت نیست که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. استفاده از بالش بین زانو نکته این روش است. بالش باسن، لگن و ستون فقرات شما را در یک تراز قرار می دهد.

2.در موقعیت جنینی بخوابید

اگر فتق دیسک دارید، خوابیدن در حالت جنینی کمکتون می کنه روی پشت خود دراز بکشید و سپس به آرامی روی طرف خود بچرخید. زانوها را به سمت سینه خود بکشید و به آرامی پیچ و مهره خود را به سمت زانو بکشید. بخاطر جلوگیری از عدم تعادل، به یاد داشته باشید که گاهی اوقات جهت خواب را تغییر دهید.

این موقعیت چگونه کمک می کند؟ دیسک های شما بالشتک های نرم بین مهره های ستون فقرات شما هستند. افتق هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از دیسک از فضای طبیعی خود بیرون می رود و باعث ایجاد درد عصبی، ضعف و … می شود. قوس دادن ستون فقرات به حالت جنین، فضای بین مهره ها را باز می کند

3.با بالش زیر شکم روی شکم خود بخوابید

شاید شنیده باشید که خوابیدن روی معده در واقع برای کمر درد بد است. این تا حدودی صحیح است زیرا ممکن است استرس و فشار به گردن شما وارد کند. اگر در این حالت خیلی احساس فشار کردید یک بالش را در زیر لگن و پایین شکم خود قرار دهید تا مقداری فشار از پشت شما برطرف شود. این موقعیت چگونه کمک می کند؟ افرادی که به بیماری دیسک دژنراسیون مبتلا هستند ممکن است بیشتر از خواب معده با بالش بهره مند شوند. این می تواند هرگونه استرس را که در فضای بین دیسک های شما قرار می گیرد، تسکین دهد.

شما میتوانید با استفاده از سامانه طبینجا بصورت آنلاین از پزشک متخصص نوبت بگیرید.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید