10 روش کاربردی برای شاد زندگی کردن

0
1,518
342620.jpeg alt_text
342620.jpeg caption

۱۰ تکنیک برای شاد زندگی کردن

۱.ناکامل بودن را بپذیرید

تلاش برای کامل و بی نقص بودن فشار روانی زیادی به شما وارد می کند و اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. ممکن است شما از روند زندگی خود راضی و خرسند نباشید با وجود اینکه زندگی شما به خوبی در حال پیش رفتن باشد. تفکر کمال گرایی مانند هیولاییست که شادی شما را می بلعد و اجازه نمی دهد از داشته های خود لذت ببرید.در هر موقعیتی که باشید چیزی بیشتر از آن خواهید خواست و لذتی از دست آوردهای خود نخواهید برد.

۲.خودتان باشید

تلاش برای اینکه همه جا خودتان را مطابق سلیقه دیگران کنید باعث می شود تا از خودتان رضایت نداشته باشید. زندگی را برای خودتان کوچک و دردناک نکنید. خود واقعیتان را دوست داشته باشید.

۳.برای کارهایی که به شما انرژی می دهند وقت بگذارید

بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.حتی در شلوغ ترین روزهای زندگی،  وقتی برای کارهایی که از آنها لذت میبرید در نظر بگیرید. در زندگی خود تنوع ایجاد کنید. مثلا یک روز در هفته غذاهای جدید امتحان کنید و یا به جای جدیدی بروید. آهنگ هایی با سبک های جدید و متفاوت با آنچه همیشه گوش می دهید گوش کنید. اگر فیلم دیدن به شما انرژی می دهد، حتما ساعتی از هفته را به رفتن به سینما یا دیدن فیلم اختصاص دهید.

۴.خوش بین باشید

بدبینی علاوه بر اینکه افق دید شما را نسبت به زندگی محدود می کند باعث می شود انرژی های منفی جذب شما شود. ناامیدی نتیجه مستقیم بدبینیست. بدبینی باعث می شود تا کارهای خود را بی نتیجه بدانید و همیشه در نظرتان بازنده باشید. بدبینی شما را در زندانی ساخته ذهنتان قرار می دهد. خوش یینی را تمرین کنید. مثلا اگر در شرایط ناخوشایندی هستید، سعی کنید توجهتان را به نکات کوچک مثبت جلب کنید.

۵.صداهای منفی درونتان را قطع کنید

همه ما صدایی انتقاد گر در سرمان داریم که دائما کارهای مارا مورد نقد و بررسی قرار می دهد. این صدای انتقادگر درونی، ممکن است بزرگترین مانع شما در راه رسیدن به اهدافتان باشد. حتما تجربه کرده اید که با بروزاشتباهی کوچک، صدای درون دائما شما را شکست خورده، تنبل و بی لیاقت می نامد. برای داشتن زندگی شاد، صدای انتقادگر درون خود را خاموش کنید.

۶. نه گفتن را تمرین کنید

لازم نیست همیشه به همه ی خواسته های دیگران پاسخ مثبت دهید. نه گفتن حق طبیعی شماست. یاد بگیرید که گاهی لازم است برای شادی خودتان به دیگران نه بگویید.

۷. گذشته را فراموش کنید و به حال و آینده بنگرید

گذشته را مانند باری بر دوش خود حمل نکنید. از اشتباهاتتان درس بگیرید، اما اشتباهات و خاطرات تلخ را یادآوری نکنید. در حال زندگی کنید و برای آینده برنامه ریزی کتید.

۸. دیگران را شاد کنید

شاد کردن دیگران جریانی مثبت ایجاد می کند که در نهایت به خودتان منتقل می گردد. وقتی کسی نیاز به کمک دارد به او کمک کنید. یک لبخند ساده، کمک به حمل بار پیرزنی ناتوان و یا خرید بستنی برای یک کودک کار قلبتان را شاد خواهد کرد.

۹.موفقیت های کوچکتان را جشن بگیرید

زندگی سرشار از فراز و نشیب است. ما همیشه موفقیت های کوچکی داریم که اغلب نا دیده گرفته می شوند. همیشه وقتی برای جشن گرفتن موفقیت های کوچکتان در نظر بگیرید.

۱۰.خلاق باشید

مطالعات نشان واده اند که انجام فعالیت های خلاقانه مانند نقاشی، نویسندگی و نوازندگی شما را شادتر می کند. افرادی که وقتی را برای انجام چنین کارهایی خلاقانه ای اختصاص می دهند جاه طلب بوده و شادی بادوامتری دارند.

شما میتوانید با استفاده از سامانه طبینجا به صورت آنلاین از متخصصین روانشناس و مشاوره نوبت خودتون رو بگیرید.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید