دلایل اصلی اختلال نعوظ چیست ؟

0
5,474
260265.jpeg alt_text
260265.jpeg caption

عدم توانايى در نعوظ، مشكل در نگهداشتن نعوظ هنگام رابطه جنسی و كاهش میل جنسی همگى جزو اختلالات نعوظ محسوب می گردند. بروز این اتفاق بعضی اوقات به دلیل شرایط استرس‌زا شایع است اما در صورت تکرار، حتما باید به متخصص مراجعه کرد.

اختلال نعوظ از چه سنی شروع می شود؟

هر مردی صرف نظر از سن، می تواند اختلال نعوظ را تجربه کند. گاهی اوقات این شرایط موقتی است و در برخی از موارد ED به حالت پایدار تبدیل می شود. البته بایستی به این نکته توجه داشت که همانند بسیاری از مشکلات سلامتی، این اختلال با افزایش سن بیشتر دیده می شود. در حالی که 2 تا 12 درصد مردان در سن 40 سالگی نوعی از ED را تجربه می کنند، این درصد در هر دهه زندگی افزایش می یابد. در حقیقت بیش از نیمی از مردان بالای 70 سال برخی از علائم ED را تجربه می کنند.

علت اختلال نعوظ در مردان

از عوامل موثر در بروز این اختلال می‌توان به بيماري‌هاى قلبى عروقى، فشار خون بالا، ديابت، اضطراب، استرس، سيگار، مشروبات الکلی، چاقى، افزايش سن و نارضايتى از رابطه با شريك جنسى اشاره کرد. نداشتن اطلاع از نحوه صحیح برقرارى رابطه جنسى و آشنا نبودن با شرايط بدنى شريك جنسى هم از عواملیست که مى تواند باعث این اختلال شود.

آیا اختلال نعوظ باعث ناباروری می شود؟

حفظ و تولید اسپرم در بدن مردان نیازمند دریافت مقادیر کافی از هورمون های مردانه یا تستوسترون می باشد. اگر چه این حالت به طور قطعی به اثبات نرسیده است اما دانشمندان بر این باورند که اضافه وزن باعث می شود که بدن تستوسترون را به استروژن تبدیل نماید که می تواند منجر به مشکلاتی در عملکرد نعوظ گردد.

سیگار کشیدن و مصرف دخانیات می تواند جریان خون را در کل بدن به خصوص رگ های خون رسان به آلت تناسلی تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی کیفیت اسپرم ها نیز با سیگار کشیدن می تواند کاهش یابد.

تشخیص اختلال نعوظ

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن مردان را به خود درگیر نماید این است که از کجا بفهمیم اختلا نعوظ داریم؟ برای پاسخ به این پرسش بهتر است بدانید که اختلال نعوظ تستوسترون توسط آزمایش خون قابل تشخیص می باشد. تخمین زده می شود که از هر 4 مرد یک نفر تستوسترون کمتر از حد نرمال دارد. سطح پایین تسوتسترون می تواند مشکلات سلامتی مختلفی را برای مردان به همراه داشته باشد از جمله ریزش مو، بی خوابی، کاهش میل جنسی و اختلال در نعوظ. هر چه این میزان کمتر باشد، شدت علائم نیز بیشتر خواهد بود.

زمانی که سطح تستوسترون به کمک دارو درمانی به حد طبیعی رسید، اکثر مردان متوجه بهبود علائم ED در خود شده و یا به طور کلی اختلال نعوظ آن ها مرتفع می گردد.

 

هم اکنون می توانید از طریق سامانه طبینجا برای دریافت مشاوره زوج درمانی از متخصصین روانشناس ما نوبت بگیرید.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید