آیا تعداد دفعات رابطه جنسی در سلامت زنان موثر است؟

0
1,340
773821.jpeg alt_text
773821.jpeg caption

برخلاف مردان که تحریکات جنسی می تواند به یک رابطه جنسی ختم شود، در زنان این حالت صدق نمی کند و عوامل مختلفی باعث می شود که زنان میل به رابطه جنسی داشته باشند و یا باعث کاهش میل جنسی در آن ها شود. به غیر از تولید مثل، رابطه زناشویی می تواند باعث صمیمت و لذت شود. فعالیت جنسی یا آمیزش آلت تناسلی و واژن می تواند مزایای شگفت انگیزی داشته و بر روی تمامی جنبه های زندگی تاثیر بگذارد.

فواید رابطه زناشویی برای زنان

میل و لذت جنسی در زنان با کمتر شدن رابطه جنسی کاهش می‌یابد علاوه بر تعداد نزدیکی، تغییرات هورمونی و عادت ماهانه هم در میل جنسی زنان نقش دارد. عادت ماهانه زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند، به دلیل افزایش سطح هورمون استروژن در بدن آن‌ها منظم‌تر است. منظم بودن عادات ماهانه نیز تاثیر زیادی در قابلیت باروری و سلامت عمومی بدن زنان دارد. مطالعات نشان داده است که زنانی با بیش از دوبار آمیزش جنسی در هفته، استخوان بندی محکم‌تر، سلامت قلب و عروق و روحیه بهتری دارند و کمتر در خطر ابتلا به ناراحتی های سینه و رحم هستند.

عوارض رابطه زناشویی زیاد در زنان

به طور کلی نمی توان تعداد دفعات رابطه جنسی را به طور مشخص تعیین کرد. البته تعداد دفعات رابطه زناشویی بستگی به رضایت زوجین و توافق آن ها نسبت به این مسئله دارد. اما رابطه جنسی بیش از حد نیز می تواند برخی مشکلات سلامتی را برای هر دو طرف به همراه داشته باشد. در مورد زنان خشکی واژن و افزایش احتمال به عفونت های مجاری ادراری و واژن و در مردان هم افزایش التهابات پوستی سطح آلت تناسلی و سوزش ممکن است به دنبال رابطه جنسی بسیار ایجاد گردد.

اگر چه صحبت در مورد رابطه جنسی ممکن است دشوار باشد، اما موضوعی است که ارزش پرداختن به آن را دارد. اگر نیازمند دریافت راهنمایی یک سکس تراپ برای بهبود کیفیت رابطه جنسی خود هستید می توانید از کارشناسان مشاوره خانواده طبینجا هم اکنون وقت ویزیت اینترنتی دریافت نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید